Hatásos volt a pénzgyűjtő doboz, ugyanis több, mint két héttel a határidő lejárta előtt sikerült megvennem. :D Tegnap Körömhajó után beszaladtam a Westendbe, azzal a céllal, hogy végre az enyém legyen ez a szépség. A létező összes képet megnéztem róla, youtube-os tesztekről nem is beszélve, de mikor élőben megláttam...rámtört az "akkor is megveszem, ha nem áll jól" érzés. Az eladólány kedves volt, felajánlotta, hogy próbáljam ki, lefertőtlenítette, és odaadta. Közben megjegyezte, hogy főleg bevállalósabb csajoknak szokott tetszeni...aztán meglátta a frissen festett kék tincseimet. Féltem egy picit a végeredménytől, de szerencsére alaptalannak bizonyult a dolog, mert mindkét eladólány rácsodálkozott, hogy mennyire jó a rúzs színe rajtam.
Vakuval
A MAC-től megszokott fekete dobozt fénylő piros aláírás díszíti. Egyszerű, de nagyszerű. A rúzs nagyon szép, igényes, fekete-piros csomagolást kapott, a kupakot levéve újabb aláírással találkozunk.
Az illata, kellemesen vaníliás, ugyanolyan, mint a Miss Sporty rúzsomnak. A színe rózsaszín, egy kis neonos-korallos beütéssel, de elmondani nehéz, ezt LÁTNI KELL :D
Természetes fényben
Rajtam
A végére hagytam, a legjobbat, a tartósságot. Tegnap fél 6-kor kentem fel itthon utána ettem, ittam Tetovált lányt néztem (nem az amerikai változat, hanem az eredeti svéd), majd megfürödtem, lemostam a sminkem, de a számon rajta hagytam a rúzst, csak tettem fölé ajakápolót, majd éjfél körül elaludtam. Reggel alig vártam, hogy milyen állapotban lesz a rúzsom, így félkómásan rögtön a tükörhöz mentem...A rúzs még ott volt a számon. Igaz, megfakult, és picit vesztett az intenzitásából, de észrevehetően látszott. Egyébként egyenletesen kopik, nagyon picit szárít, de egy kis ajakápoló megoldja a dolgot.
Napszemüveg-szezonra abszolút tökéletes rúzs, kár, hogy limitált. Bár ha elfogy, egy évig kapható elvileg...
Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a körömfestés ezen formája. Gondoltam itt az ideje, hogy írjak is róla egy keveset.
Mi is az a gél-lakk?
A zselé és a körömlakk "házasságából" született ez az anyag, ami a "szülei" legjobb tulajdonságait egyesíti. UV fény hatására keményre köt, tartós, de viszonylag gyorsan meg lehet tőle szabadulni.
Néhány apróságot jó ha tudtok a gél-lakkokról (mondhatjuk apróbetűs részlegnek is):
- Bár rugalmas anyagról beszélünk, de papírvékony körömről ez is ugyanúgy lepattog, mint a sima körömlakk
- Otthoni használatra csak akkor ajánlom, ha értesz a körmözéshez, másképp kidobsz az ablakon néhány ezer Ft-ot a semmiért.
- Itt is létezik a rendeltetésszerű használat, tehát a mániákus körömreszelgetőknek vissza kell fogni magukat. Ha megreszeled a köröm szabadszélét, megbontod a lezárást, és lepattog az anyag.
- Bár a gél-lakkot elsősorban azoknak ajánlom, akiknek nincs idejük/kedvük/türelmük a körömfestéshez, ha változatosságra vágysz, nyugodtan átfestheted, nem teszel kárt a körmödben.(a lakklemosó nem tesz kárt benne, de egy kicsit elvehet a fényéből)
Az alapok után, pedig jöhet a lényeg :)
0. Ez volt a kiindulási állapot. (Ha valakit érdekel: Brillbird Gel&Lac T1)
1. Alaprétegig visszareszeltem, igazítottam a körömformán, a körömágybőrt feltoltam, a letapadt bőrdarabokat lekapartam, a lenőtt részt felbolyhoztam, majd előkészítő anyagokat használtam.
2. Alapréteg átlátszó gél-lakkal, majd köttetés.
3. A szabadszélre egy világos kék (Crystal Nails 105) és egy rózsaszínes pigmenttel kevert átlátszó anyag került.
4. Pontozótűvel addig kevergettem, amíg el nem értem a kívánt elmosódott hatást., majd 30 másodpercre lámpába helyeztem, így épp annyira köt meg az anyag, hogy nem folyik el, amíg a többi körmöm is megcsinálom. Ha mindegyiken kész a minta, teljesen megköttetem (2-3 perc).
5. Újabb átlátszó réteg következik, ügyelek rá, hogy mint minden rétegnél, itt is kerüljön a szabadszél élére. Ez a zárás adja a gél-lakk tartósságát.
6. A gyűrűsujjam bufferrel visszamattítottam, És akrillal mintát festettem rá. Mikor megszáradt a festék, egy átlátszó réteggel biztosítottam a minta tartósságát.
7. FINISH (A mutatóujjamon nem ilyen vastag a köröm, csak hülyén esett rá a fény.)
Mikor megláttam az első képeket az új Viva Glam rúzsról, rámtört az "AKAROM!!!!!" érzés. El is döntöttem, hogy összegyűjtöm rá a pénzt, de az én esetemben ez nem olyan könnyű, mint amilyennek látszik...több okból is...
Elsősorban azért, mert minden megkeresett filléremet körmös alapanyagokra és eszközökre költöm...másodsorban azért, mert elég kevés az, amit megkeresek...a harmadik ok, pedig az, hogy fizikailag képtelen vagyok a spórolásra.
De támadt egy ötletem...
A B.U. Hippy soul parfüm fém dobozát még nem tudtam értelmes dologra hasznosítani, így üresen állt az asztalomon, de arra gondoltam, előléptethetném spórolós doboznak, amire motiváció gyanánt az áhított rúzs képét ragasztom. Sajnos a nyomtatóból kifogyott a tinta, így kép helyett csak a nevét tudtam kinyomtatni, de így is működik a dolog, mert gyűlik benne a pénz. A szülinapomig (egy hónap) adtam magamnak időt, így ez is segít, hogy elérjem a célom.
Ha a kép lenne rajta szebb lenne...majd talán a következő alkalommal
Ha egy nő életében először elhatározza, hogy műkörmöt csináltat, először ez a négy kifejezés "sokkolja".
Kezdjük az elején, az anyagokkal.
A porcelán (aminek semmi köze ahhoz a porcelánhoz, amiből enni szoktunk) egy olyan két komponensű - por és folyadék - akril származék, ami levegőre köt.
Kötött állapotban eléggé kemény, strapabíró anyagról beszélünk, némelyik körömforma esetében ezek a tulajdonságok kifejezetten sokat számítanak. Oldószere az aceton, ezért kíméletesebben lehet "megszabadulni" tőle.
Porcelán por
Liquid
A zselé egy komponensű, tehát használatra kész állapotban várja a körmöst és a vendéget. Ez a tulajdonsága nagy szerepet játszik abban, hogy mára többen dolgoznak zselével, mint porcelánnal.
UV fény hatására köt, rugalmasabb, lágyabb a porcelánnál, de ha nem megfelelően készíti a szakember, akkor könnyebben is törik. Néhány oldható zselé kivételével, csak reszeléssel távolítható el.
Zselé
Egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, szimplán csak más! Mindkettővel lehet olyan dolgokat csinálni, amire a másik anyag nem képes, vagy nem alkalmas. Van olyan vendég, akinek az egyik anyagot nem bírja a körme/életvitele, de a másik hetekig hibátlanul díszeleg a kezein. És azt a tényt se felejtsük ki, hogy az is nagy szerepet játszik, hogy a körmös melyik anyaggal szeret dolgozni, melyiket ismeri jobban. Egyik anyagtól se zárkózzatok el, próbáljátok ki mindkettőt.
Nézzük a technikákat...
A tip, egy maradandó, műanyag "alátét", amit a körömre ragaszt a körmös, majd miután szintbe reszelte a természetes körömlemezzel és valamely alapanyaggal bevonja.
Méret szerint csoportosítva várják, hogy valaki használja őket
Ezek kizárólag díszítésre valók, vendégre nem kerülnek
Az épített technikánál papírsablon kerül a vendég körmei alá, és erre jön a porcelán, vagy zselé.
Személy szerint az épített technikát jobbnak, korszerűbbnek tartom, mert a tip nem felel meg minden vendég körömformájához, és a kialakítható formák száma is erősen korlátozott. Persze ki lehet faragni kocka tipből hegyeset (stiletto), de se szép, se tartós nem lesz a végeredmény.
Kedvencem, a pillangó sablon
Ezzel szemben a sablon mindenkihez alakítható, és a vendég bármilyen "perverzióját" ki tudjuk belőle origamizni, több sablon összeillesztésével extra hosszú körmöket építhetünk, a tip ezekre soha nem lesz alkalmas. Én nem is használom másra, csak mintákat gyakorlok rajta.